Masalpark Ana Okulu

İstanbul Gaziosmanpaşa semtinde bulunan eğitim veren çok özel okullardan bir tanesidir.

Özel Masal Park Anaokulu, 700 metrekarelik iç mekanı bulunan bir binada, 3 - 6 yaş arası çocuklara psikolojik danışman kontrolünde eğitim vermektedir. Maksimum 20 kişilik sınıflarda eğitim sabah saat 9.00’da başlamakta ve akşam saat 18.00’e kadar devam etmektedir. 2014 yılından bu güne kadar her zaman pedagojik formasyon eğitimlerini tamamlamış, tecrübeli eğitmenler ile çalışmalarını sürdürmektedirler.

Toplamda beş farklı sınıf hazırlanmış olup, sınıflar dışında aktivite programlarına uygun olarak düzenlenmiş görsel sanatlar salonu, müzik ve dans salonları, spor ve oyun aktivite salonları bulunmaktadır. Kurum olarak eğitim politikası manevi değerlere sahip ve milli kültür bilincini yaşatabilecek öğrenciler ve nesiller yetiştirmektir. Çocukların düşünen, sorgulayan, üreten, bağımsız hareket edebilen, sorumluluk alan ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek bireyler olarak yetiştirmek ana hedef olarak belirlenmiştir. Söz konusu bu hedeflere ulaşabilmek için Milli Eğitim Bakanlığı’nın önermiş olduğu çoklu zeka teorisine göre eğitim verilmektedir. Etkin öğrenme teknikleri ile çocukların her şeyi deneyerek öğrenmeleri amaçlanmıştır. Çocuk merkezli eğitim anlayışı içinde her çocuk kendi yetenekleri doğrultusunda geliştirilmekte ve yönlendirilmektedir. Çocukların özel yeteneklerinin keşfi konusunda uygulanan aktivite çeşitliliği yararlı olmaktadır.

Çocuklar müzik, ritim - orff, resim, jimnastik, modern dans, bale, satranç, okula hazırlık dersleri, Türkçe ve İngilizce dil eğitimi almaktadırlar. Böylece öğrencinin yetenekli oldukları konunun tespiti ve ailelerin bu konuda yönlendirilmesi amaçlanmaktadır.

Adres: Paşa Çayırı Cd. 164A, 34250 Gaziosmanpaşa/İstanbul

Tel: (0212) 537 17 37

Masalpark Ana Okulu İnstagram Sayfası

Küçük Çınarlar Anaokulu | Bahçelevler

Web Adresi: https://kucukcinarlar.k12.tr

Özel Küçük Çınarlar Anaokulu Bahçelievler Çamlık'da hizmet veren seçkin bir anaokuludur. Vizyon sahibi ve güçlü iletişim özellikli eğitmenleri ile çocuklarımızı yarınlara hazırlar.

2-6 Yaş grubu çocuklarının kendine özgü gelişimlerini temel alan bilimsel anlayışı ve sorumluluğu ile çocuklarımızı en iyiye ulaşma amacı ile kurulmuştur. Çocuklarımızın kişiliklerinin yapılandığı ve akademik becerilerinin temellerinin atıldığı özellikle de beyin gelişiminin % 70 inin tamamlandığı 2-6 yaş okul öncesi dönemin bizler için önemi büyüktür.

Hızlı değişim ve gelişim gösteren dünyamızda, eğitimin sürekliliği ilkesinden hareketle kendinden emin, kararlı, çevresine duyarlı, sağlıklı kişilik gelişimi olan, değişikliklere kolay uyum sağlayan, sorgulayan, merak eden, problemlere odaklanarak yaratıcı ve alternatif çözümler üretebilen, yaşamı kendisi ve çevresi için kolaylaştırabilecek bilgi ve becerilere sahip, öğrenmekten haz duyan, Türkçemizi doğru kullanabilen, yüksek iletişim becerisine sahip akademik kazanımları güçlü alternatif bireyler yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Bahçelievler Anaokulu, Siyavuşpaşa'da1500 metrekare alanda eğitim - öğretim faaliyetini sürdüren Özel Küçük Çınarlar Anaokulu, öğrencilerin çoklu zeka modeline göre planlanmış ortamlarda okul öncesi eğitimi almalarını sağlar.

İletişim Bilgileri

Özel Küçük Çınarlar Anaokulu

Siyavuşpaşa Mahallesi, Çamlık Cad. Küçük Çınar Sok. No:10 D:2, 34182 Bahçelievler / Istanbul

Telefon: 0212 507 36 88

E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

website: www.kucukcinarlar.k12.tr Küçük Çınarlar ana okulu

Social & newsletter

Search